coolcar.co.il

פנסים לרכב- להיראות זוהר בכל מצב


פנסים לרכב

אורך חיים ממוצע של פנס לרכב הוא כ-15 שנים. אולם, גם במהלך אותן שנים הפנס נהיה כהה יותר ומאבד מיעילותו, ויכולות להיות גם סיבות אסטטיות שיגרמו לרצות להחליף את הפנסים. לכן דרך טובה לשיפור מראה הרכב והבטיחות שלו, היא התקנה של פנסים חדשים אחת לכמה שנים


אם בעבר פנסי הרכב היו רכיב משני שהתעלמו ממנו בעת עיסוק בנושא שיפורים לרכב (שיפורי מנוע, תוספת
אביזרי רכב מיוחדים וכד'), כיום ישנן אפשרויות זמינות ולא יקרות לשדרוג מראה הרכב, על-ידי החלפת הפנסים הסטנדרטים בפנסים מתוחכמים ואסטטיים יותר.

בפרט, קיים תחום שלם של "פנסים שקופים", שלא רק מספקים תאורה טובה יותר, אלא עשויים להשפיע על המראה של הרכב בשעות הלילה.


היכן קונים פנסים חדשים

חידוש פנסים הוא חלק מהתחום של
שיפורים לרכב הם תחום שלם אשר זמין כיום בחנויות אביזרי רכב.. בין היתר, ניתן לקנות פנסים שקופים לרכב או סטים אחרים של פנסים לרכב בעלי מראה איכותי ויוקרתי יותר. דרך נוספת לרכישת פנסים חדשים היא באמצעות האינטרנט.

אולם, אף שהתקנת פנסים אינה עניין מסובך, והיא דורשת רק הבנה בסיסית במכניקה ואלקטרוניקה, עדיף תמיד שאיש מקצוע יתקין את הפנסים. מסיבה זו, תמיד עדיף לגשת לחנות אביזרי רכב לשם ההתקנה.
 

סוגי פנסים לדוגמא

אלו הן האפשרויות המרכזיות שעומדות בפני מי שמתכנן להחליף את הפנסים ברכב:

פנסי לדים – פנסים אלו אינם מורכבים מנורה אחת, אלא ממערכת של נורות led  קטנות. נורות הלד הן בעלות אורח חיים גדול במיוחד, ובעלי אור חזק וממוקד יותר. פעמים רבות ניתן לקנות פנסים שכאלו בעיצוב מיוחדים – פנסים מעוגלים, פנסי "עיניי נץ" ופנסים עם ציפויים שונים מסביב ל"עדשת" הפנס. סט פנסים שכאלה יעלה החל מ-700 ₪.

פנסי קסנון – פנסים אלו הפכו לשם דבר בנושא שיפורים לרכב, אולם רכישה של פנסים זולים עשויה להיות בעייתית מבחינה חוקית. מדובר בערכות פנסים מיוחדים בעלי עוצמה מוגברת, שמאפשרים לשפר באופן משמעותי את עוצמתה של התאורה ברכב. הפנס מואר באמצעות גז (קסנון), ומפיץ אור טבעי שמשפר את הראות בשעות הלילה.

עם-זאת, לאור הפופולריות של הפנסים בקרב צרכני אביזרי רכב, ישנם תחליפים רבים לפנסים המקוריים. התחליפים מגבירים את עוצמת הפנסים אך גורמים לסינוור רב. מסיבה זו, התקנת פנסים עשויה לגרום לכישלון במבחן הרישוי (ה"טסט"). מחירם של פנסי קסנון אמיתיים יתחיל ב-4,000 ₪. פנסים דמויי קסנון יעלו 600-1,200 ₪.

ערכה לחידוש פנסים – במקום להחליף את הפנסים, ניתן לבצע מספר צעדים שישפרו את היעילות והמראה של הפנסים הקיימים. ערכה שכזאת כוללת מכשירים וחומרים מיוחדים לניקוי הפנס והמראות שבתוכו. ערכות שכאלו נמכרות בחנויות עשה זאת בעצמך במחירי של כ-100 ₪.

פנסים מותאמים לסוג רכב – יצרני הרכבים וחנויות שיפורים לרכב מציעים שדרוגים לפנסים הבסיסיים של רוב דגמי הרכבים החדשים. בין היתר מוצעים פנסים שקופים, פנסים מושחרים, פנסי לד ופנסים בעיצובים מיוחדים. מחיריהם של פנסים אלו גבוהים ועשויים להגיע אל מעבר ל-1,000 ₪ לכל פנס.


בטרם מחליפים פנסים ברכב, יש לוודא את התאמתם לתקינה הישראלית כדי לא להיכשל במבחן הרישוי

 07/08/2011    coolcar.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר coolcar.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 coolcar.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אביזרי רכב מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום אביזרי רכב
מעוניינים במערכת רדאר למניעת תאונות? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם חנויות אביזרי רכב המובחרות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!