coolcar.co.il

מנעולים לרכב - הכי נעול, הכי בטוח


רכב למנעולים

מאז שנת 2002 נרשמה עלייה חדה במקרי הפריצות לרכבים. נתונים סטטיסטיים מראים כי בכל רבע שעה נפרץ ונגנב רכב נוסף. כדי לא להפוך לחלק מהסטטיסטיה המצערת, יש למגן את הרכב באמצעי בטיחות חיונייםמאה רכבים נגנבים בכל יום במדינת ישראל. מאה רכבים. כשמשווים את הנתון הלא יאמן הזה ביחס לכמות התושבים במדינה מתקבלת ההבנה כי כל אחד מאיתנו עשוי להיות חשוף לגניבה שכזו. בעקבות העלייה במקרי הפשע, שוק מנעולי הרכב התפתח משמעותית וכיום כל בעל רכב יכול לבחור באמצעי המיגון המועדף עליו בהתאם לשיקולי נוחות ותקציב.

במאמר זה נסקור סוגים פופולריים של
מנעולים לרכב שיסייעו לכם לשמור על הרכב שלכם מאובטח וממוגן.


סוגי מנעולים לרכבים

מנעול הגה- מנעולים לרכב המותקנים על ההגה לא נחשבים למתוחכמים מאוד, אך הם בכל זאת יעילים ומשמשים כאמצעי הרתעה. בדרך כלל פורצי רכבים שנתקלים במנעול מסוג זה, יעדיפו לדלג הלאה לרכב הבא במקום לבזבז זמן יקר ערך בניסיון פריצת המנעול. מנעול הרכב נראה למעשה כמעין מוט, שהפתיחה שלו אפשרית באמצעות מפתח ייעודי. הודות לחוסר תחכומו של מנעול זה, מחיריו נמוכים יחסית לעלותם של אמצעי מיגון לרכב מסוגים אחרים, ועומדים בממוצע על כ-100-120 ש"ח בלבד.

מי שמחפש מנעול בסיסי אך אמין מבלי להוציא על כך מאות שקלים- זה הפתרון עבורו.מי שמחפש אביזרי רכב המבוססים על מנגנון דומה אך מעט מתוחכמים יותר, יכול לרכוש מנעול הגה שנראה כמו דיסקית אשר אינה מזכירה בצורתה הפיזית את מוט המנעול. מנעולי הגה כאלה לרוב ננעלים תוך שלוש שניות בלבד, והם בלתי ניתנים לפריצה גם בנסיונות ממושכים העולים על רבע שעה (כך עולה מבדיקה של יצרני המנעולים). בנוסף, מנעולי ההגה מהדגמים המתקדמים הם עמידים בפני מתקפות פטישים, לומים ואפילו מקדחות או מסורים, ולכן אין זה מפתיע שמנעולים כאלה נחשבים למנגנון הבטיחות היעיל ביותר להגנה מפני פריצות לרכב.

מחיר מנעול הגה מדגם זה יעלה כ- 930-1000 ש"ח, לא מחיר זול אך מחיר דומה תצטרכו לשלם גם עבור סנדל רכב למשל. עם זאת, גם מנעול להגה בעל מנגנון מתקדם אינו אידיאלי שהרי הוא מצריך מהנהג להתעסק עם מנגנון הכיבוי וההפעלה בכל נסיעה. פתרון ביניים יהיה לרכוש
מנעול הגה מדגם פשוט יותר, זה שדומה למוט, ומלווה בנוסף במערכת אזעקה ובשלט. גם הוא ננעל תוך מספר שניות ועמיד בפני תקיפות מסוגים שונים, אך בניגוד למנגנון הקודם, עלותו עומדת על כ-350 ש"ח בלבד.

סנדל לרכב- כולנו מכירים את הסנדלים לרכב- מדובר באותם אמצעים שנעשה בהם שימוש כדי להחרים רכבים. הסנדלים לרכב עשו טרנסופרמציה גם לעולם אביזרי הרכב לקהל הלקוחות הפרטיים, שכן הם מהווים גורם רתיעה מצויין מפני פורצים. על אף גודלם המאסיבי, את הסנדל אפשר לקפל בקלות כך שיתפוס מינימום מקום בתא המטען, עם זאת, מדובר באביזר גדול ומסורבל למדי, ולכן הוא פחות פרקטי ביחס למנעול ההגה למשל.

בנוסף, גם מחירו הגבוה של סנדל הרכב עשוי להיות בעייתי, שכן סנדל ממוצע עולה כאמור כ-900 ש"ח, אם כי באתר 'הניצוץ' למשל אפשר לרכוש אותו ב-780 ש"ח בלבד.

מנעול לבלם היד- אמצעי
מיגון לרכב המיועדים לבלם היד לא עומדים בפני עצמם, אלא עדיף להשתמש בהם כתוספת לאמצעי מיגון אחר, כמו למשל לסנדל לרכב או המנעול להגה. מדובר במוצר שעלותו בסיסית למדי, כ-200 ש"ח בלבד, והוא נועד למנוע מפורץ הרכב להוריד את האמברקס ולהתחיל בנסיעה.

מי שיבחר להתקין מנעול הגה ומנעול לבלם היד כאמצעי משולב למלחמה בפריצות, יצליח ככל הנראה לגרום לפורצים לדלג על הרכב שלו, בשל הטרחה הגדולה הכרוכה בנסיון לפרוץ אותו.

נעילת מנוע- מדובר באמצעי פופולרי מאוד ולכן ניתן להבחין בו בחלק גדול מהרכבים הפרטיים בישראל. את פתיחת הנעילה ניתן לבצע בדרך כלל מקוד המורכב מכמה ספרות או לחילופין מנגנון הפתיחה יהיה כבר מובנה בתוך המפתח של המנוע.


בעבר מנעולים לרכב היו מבוססים על פינים, אך עם הזמן הפורצים המתוחכמים מצאו דרך פשוטה יחסית לפרוץ גם אותם. כתוצאה מכך, ניתן לראות כי מרבית המנעולים לרכבים כיום מבוססים על וואפרים, שיטה שמקשה מאוד על פריצת הרכב וכתוצאה מכך הפכה לסטנדרט בעולם המנעולים לרכבים

 

 19/09/2011    coolcar.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר coolcar.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 coolcar.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אביזרי רכב מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום אביזרי רכב
מעוניינים במערכת רדאר למניעת תאונות? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם חנויות אביזרי רכב המובחרות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!